top of page
62469216_1838495982918081_7725306831492349952_n.jpg

Mihriban Sanıvar

Edirne'nin Meriç köyünde bir subay ailesinin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokulu İskenderun'da, ortaokulu Lüleburgaz'da lise ve üniversiteyi ise Ankara'da bitirdi. 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinden mezun oldu. Karayolları Genel Müdürlüğü’nde 2 yıl, karayolları 1. bölge müdürlüğünde 10 yıl çalıştı. 1983 yılında yapmış olduğu evliliğinden iki oğlu oldu. Resim yapmaya 2000 yılında terapi amaçlı başladı. Kadıköy belediyesinin açmış olduğu Halk Eğitim Merkezleri resim kurslarına devam etti.

3 yılı aşkın bir sürede Doğuş Üniversitesi bünyesinde düzenlenen suluboya atölyelerine çalışmalarını sürdürdü. Doğuş Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Dekanı Sn. Nazan Erkmen'in koordine ettiği suluboya atölyelerinde Sn. Selçuk Günay ve Sn. Atalay Mansuroğlu'dan eğitim aldı.

 

Ataşehir Belediyesi’nin bünyesinde gerçekleştirilen eğitim ve sergilere katıldı. İstanbul Beşik Sanat Galerisinde bir süre yağlı boya eğitimleri verdi. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar  Fakültesi mezunu Sn. Ercan Paya’nın suluboya eğitimlerine katılım sağladı. Aynı dönemde çeşitli kişisel ve karma sergi çalışmalarında yer aldı.

 

Akabinde kendi sanat galerisini ve atölyesini oluşturmaya karar verdi. 2019 yılı Şubat ayında “Luna Sanat Galerisi’ni kurdu. Sanatçı halihazırda eğitim, workshop ve sergi çalışmalarına İstanbul Kadıköy’de devam etmektedir. 

  • Facebook
  • Instagram

Albüm

bottom of page